Мовне питання (вопрос о языке)

Обсуждение необходимости создания партии: нужна ли партия, для чего она создаётся, направления её деятельности
Perelesnyk
Бувалий
Сообщений: 34
Зарегистрирован: Чт фев 23, 2006 12:26 pm

Сообщение Perelesnyk » Ср мар 01, 2006 1:51 pm

Я вважаю, що якщо партія рідна та українська, то нам усім слід переходити на українську мову.
Чи не так?
Блаженний той, хто вірує, сильний той, хто відає!





Forest
Пользователь сайта
Сообщений: 213
Зарегистрирован: Вт авг 30, 2005 12:13 am
Откуда: Київ, Ведрусія
Контактная информация:

Сообщение Forest » Ср мар 01, 2006 3:58 pm

Perelesnyk писал(а):Я вважаю, що якщо партія рідна та українська, то нам усім слід переходити на українську мову.

:D

Аватар пользователя
Otto fon F.
Учасник iнiцiативної групи
Сообщений: 156
Зарегистрирован: Пн дек 05, 2005 1:12 am
Откуда: Волинь
Контактная информация:

Сообщение Otto fon F. » Ср мар 01, 2006 8:22 pm

як я вас розумію, я також з україномовного регіону і важко сприймаю російську. Але потрібно зрозуміти і прийняти що далеко не вся Україна розмовляє на українській.. Тому варто забути мовні питання і навіть не думати на цьому спекулювати. Мова не впливає на комфортність проживання у Родовому помісті чи на силу Любові. Я розмовляю по-українськи, допоки мене розуміють проблем немає

Perelesnyk
Бувалий
Сообщений: 34
Зарегистрирован: Чт фев 23, 2006 12:26 pm

Сообщение Perelesnyk » Чт мар 02, 2006 3:47 pm

Otto fon F. писал(а): Тому варто забути мовні питання і навіть не думати на цьому спекулювати. Мова не впливає на комфортність проживання у Родовому помісті чи на силу Любові.


Ну, спекулювати, звісно, не можна :)

А щодо комфортності - я би хотів, щоб питання мови не піднімалось в межах мого поселення, а тому, бажано, щоб там були однодумці в усіх питаннях (і мовних теж).
А Любов, то є Любов...
Блаженний той, хто вірує, сильний той, хто відає!

Аватар пользователя
lazor
Учасник iнiцiативної групи
Сообщений: 2
Зарегистрирован: Вт апр 11, 2006 8:38 pm
Откуда: Луганск

Сообщение lazor » Чт апр 20, 2006 10:46 pm

Да все это так и вроде бы есть проблемы языка...!
Но все це не так! Як же Ви не бачите що це все полiтики та система виннi, тiльки їм потрібні ці противорічча! Наприклад я хочу щоб мої діти знали всі мови, хочу щоб самі вирішили якою мовою будуть спілкуватися, чи українською, чи російскою, чи англійською, чи зразу усіма. Так вони мої діти зможуть поспілкуватися з будь якою людиною на той мові, якої спілкується! Чи не так?
А що до мене я можу і Українською и на Русском общаться! Так получилось что я работаю с документами и легко выучил Украинский язык, хоть живу в регионе где ходит Русский! Вот так!

Маринка
Початкiвець
Сообщений: 1
Зарегистрирован: Ср май 03, 2006 7:10 am
Откуда: с. Тальське "Веселий маєток"

Сообщение Маринка » Ср май 03, 2006 7:35 am

Для когось мова - це засіб спілкування, а для когось це щось більше. Для мене Рідна мова - це ниточка, яка зв'язує мене з минулим, з моїми предками (батьками, дідами, бабусями, прабабусями) і з майбутнім. І навколо себе хочеться чути українську мову, співати українських пісень. Порозумітися з людьми, звичайно, можна і російською і англійською. Але... Ось тому свій простір Любові ми з чоловіком творимо звичайному українському селі.

greg
Учасник iнiцiативної групи
Сообщений: 129
Зарегистрирован: Чт сен 08, 2005 11:20 am
Откуда: м. Калуш І-Ф обл.

Сообщение greg » Сб май 06, 2006 7:16 pm

Задумайтесь. Поняття укр. мова, чи рос.мова є відносними. В минулому столітті на нашій території небуло укр. мови, вона виникла коли виникла державнісь в 1918 тих роках, тобі нібито почали писати на укрю. мові і як державну (тобто за основу) ,зауважте, києво-полтавську говірку.!!!!!!!!!!! Щоб підтримати образ нової держави, яка виникала на тереторіях, де ми проживаємо зараз потрібно було обгрунтувати особливісь у всьому. Тобто, коли би я захотів створити Галицько _ Волинську жержаву я би попроси, заплатив мовникам та історикам за "наукові твори" в яких вони розяснювали які ми особливі: і мова внас сама-сама мелодійна і назва держави відповідає назві наших предків і взагалі ми завжди були особливі а бідно жили бо невільними були. Потім будемо кричати про незалежність і тд. (це чистої води сеператизм!!!!!!!!!!)
За такою схемою відбувалось створення образу держави в якій ми живемо. Чим ми відрізняємось від росіян - мовою. Нам змінили мову - нас розєднали на різні держави і чи є сенс піддаватись цьому обману?
Я за полімовнісь!

Аватар пользователя
Otto fon F.
Учасник iнiцiативної групи
Сообщений: 156
Зарегистрирован: Пн дек 05, 2005 1:12 am
Откуда: Волинь
Контактная информация:

Сообщение Otto fon F. » Вт май 09, 2006 9:07 pm

шось ти трохи прибрехуєш на рахунок 1918 року :no:
от був я на зльоті у криму.. зі мною в кімнаті жив хлопець з Сант Петербургу.. так він не знаючи української мене чудово розумів. Пам'ятаєте фільм "Особенности национальной охоты"? там де Кузміч з подивом запитує "Кто фин?". Поки у ми розуміємо один одного - проблеми мови не існує.
я думаю і з китайцями знайду спільну якщо мова піде про родові помістя :D

greg
Учасник iнiцiативної групи
Сообщений: 129
Зарегистрирован: Чт сен 08, 2005 11:20 am
Откуда: м. Калуш І-Ф обл.

Сообщение greg » Ср май 10, 2006 11:20 pm

Про аналізуй історію наведи факти що я прибріхую а потім скажи , щось десь недобре сказав. Я свою думку обгрунтував а ти?

Аватар пользователя
Otto fon F.
Учасник iнiцiативної групи
Сообщений: 156
Зарегистрирован: Пн дек 05, 2005 1:12 am
Откуда: Волинь
Контактная информация:

Сообщение Otto fon F. » Чт май 11, 2006 8:58 am

:?
проаналізуй історію?
не знаю чи у мене вийде.. але спробую.. яка різниця між мовою і говіркою? мова є офіційна і захищається державою.. слідуючи такій логіці - мову можна називати мовою, коли є держава. але я з цим не зовсім згідний.
я розумію під мовою словесний спосіб спілкування (з чіткими правилами, зворотами і т.д.) мова есперанто, це також мова.
як я можу доказати, шо українська мова старша 1918 року і що це дійсно мова, а не якась говірка?.. очевидно, потрібнозвертатися до історичних джерел (так як Анастасія відтворює минуле я поки-шо не вмію). Зразу хочеться згадати всякі там рукописи і монускрипти.. але я їх в очі не бачив. Єдине, що знайшов у дома, це "Енеїду" Котляревського.. "в 1798 році у Петербурзі з'являється перше видання поеми під назвою "Малороссийская Енеида в трех частях".." чому вона називається малоросійська а не українська - це і так зрозуміло..
спробую знайти якість кращі джерела чи факти

greg
Учасник iнiцiативної групи
Сообщений: 129
Зарегистрирован: Чт сен 08, 2005 11:20 am
Откуда: м. Калуш І-Ф обл.

Сообщение greg » Чт май 11, 2006 10:14 pm

Бачиш в 1798 небуло ще образу україни. Спробуй один з методів Анастасії - перенесись в той час і спитайся в перехожого: хто ти за національністю? і в різні роки ти можеш почути різні відповіді в залежності від пануючого образу.
Коли створювали укр. образ то потрібна була мова особлива. тому і використали на той час мовну говірку територій, які лоюльно ставились до такого явища.

Аватар пользователя
Otto fon F.
Учасник iнiцiативної групи
Сообщений: 156
Зарегистрирован: Пн дек 05, 2005 1:12 am
Откуда: Волинь
Контактная информация:

Сообщение Otto fon F. » Чт май 11, 2006 11:16 pm

взагаліто тема не про історію української мови.. але я не можу бути байдужим до твоїх слів.
ти певно начитався якоїсь українофобної літератури.
з одної сторони в мене десь усередині ще жевріє той націоналістичний настрій і все підказує розкритикувати твої слова. З іншої сторони я починаю розуміти що нації це шось штучне і чудово пояснюються формулою "Разделяй и властвуй".
але все одно потрібно внести ясність.. Питання дійсно цікаве про українську націю і мову (але непотрібне)
на скільки я знаю в радянських підручниках писали про Київську Русь як про колиску трьох братніх народів де Росія завжди була старшим братом. Після незалежності почали з'являтися книжки де вже Київсяка Русь це праукраїна а Росія зробилася з якогось глухого Новгородсуздальського князівства (може не зовсім правильно назвав князівство). Потім ще краще - піраміди побудували українці, Ісус українець, Троя під Чернівцями і т.д.
Я взагалі в історії не спеціаліст і в школі ледве на 4 її витягував. але моя точка зору, що Україна бере початок з Галицько-Волинського князівства.. після татар шось пробують відбудувати гетьмани, а після переяславської ради про Україну забувають до 1918 року. але мова, менталітет, традиції зберігаються (що є ознакою існування національності хоча без державності).
конкретно на рахунок мови: козацькі літописи, Сковорода, ціла плеяда українських письменників, драматургія - це шо говірка?
короче твої слова мене не переконують.. і я залишаюсь при своїй позиції :wink:

greg
Учасник iнiцiативної групи
Сообщений: 129
Зарегистрирован: Чт сен 08, 2005 11:20 am
Откуда: м. Калуш І-Ф обл.

Сообщение greg » Вс май 14, 2006 6:04 pm

не погоджуюсь з тобою. Тема мовна, отже потрібно визначити, що є мовою.

ні уяви жодної книги до рук небрав:)))))))) я десь роки 2 над цим думав.

а дети бачив, щоб жител Галицько-Волинського князівства називали себе українцями.:))))

Не погоджуюсь на рахунок мови, вона не може не змінюватись. Вона завжди мінялась під потреби певного образу нації: ми жили на території польщі і говорили польськую, потім завоював наші території СССР і говорили ніби укр. ніби рос. А традиції теж зберігаються тільки певні, які є необхідні для задурення нації, що є звязок з предками, а істиого вони не показують.
Сковорода.... плеяда укр. письменників..... а ти прочитай їх твори, мова, якою вони говорили та писали тебе зразу вразить,не така зовсім як ти зараз говориш, більш схожа на суміш укр. та рос. і пошукай де вони неписали про незалежну державу Україну, що так міфічна існувала з прадавен..... не трать часу - незнайдеш. Це просто підтосували нам в історії цих літературних діячів так, щоб прогалени не було, що у ці часи теж були "українськи поети",- тоді їх небуло бо небуло образу такого. Це прийом: повязування з минулим, щоб получився ефект, ніби, ми 2000 років як нація були під ярмом і зараз ми маємо можливість стати незалежними. Потім, як наслідок соціальний вибух: фанатизм, шовінізм, націоналізм............
Отже, щоб вирішити мовне питання потрібно дати ОСМИСЛИТИ відповідь: хто ти?
Якщо, ти українець то говори по українськи і поводся як українець!!!!!!
А якщо ти ВЕДРУС то говори як ВЕДРУСИ

greg
Учасник iнiцiативної групи
Сообщений: 129
Зарегистрирован: Чт сен 08, 2005 11:20 am
Откуда: м. Калуш І-Ф обл.

Сообщение greg » Вс май 14, 2006 6:05 pm

Давайте працювати над статутом, опираючиь на Новгородське віче

Аватар пользователя
Otto fon F.
Учасник iнiцiативної групи
Сообщений: 156
Зарегистрирован: Пн дек 05, 2005 1:12 am
Откуда: Волинь
Контактная информация:

Сообщение Otto fon F. » Пн май 15, 2006 12:23 am

дякую за поради, але дозволь я буду сам вирішувати як мені розмовляти :wink: і без усяких там умов..
Сковороду в оригіналі не читав, а "Енеїда" написана нормальною українською мовою: "Еней був парубок моторний і хлопець хоч куди козак.." Цікаво, а Хмельницький був гетьманом якої держави?
давай ми свою дискусію переведемо у приват, а інші нехай самі вирішують :roll:


Вернуться в «Мнения о партии»

Кто сейчас на форуме

Количество пользователей, которые сейчас просматривают этот форум: нет зарегистрированных пользователей и 9 гостей